/wp-content/uploads/2014/06/foto1.png /wp-content/uploads/2014/06/foto2.png /wp-content/uploads/2014/06/foto3.png /wp-content/uploads/2014/06/foto4.png
Akademia Tai Chi i LOK UP
   Nowa grupa tai chi dla początkujących od Nowego Roku. Zapraszamy w czwartki od 09 stycznia 2020 w godz. 19.00-20.30 u Selezjanów ul. Wysoka 37. Jeśli jesteś zainteresowany zadzwoń lub napisz.
Arek Domrat


Przygodę z Tai Chi zacząłem w wieku nastoletnim. Moją pierwszą Instruktorką była Agnieszka. Niedługo po poznaniu ciągu zacząłem uczęszczać na zajęcia innych Instruktorów. W obecnym roku miałem przyjemność tłumaczyć warsztaty międzynarodowe. Po dwóch latach bycia Pomocnikiem Instruktora zaczynam prowadzić grupę początkującą.
Komunikaty Instruktora:
03-02-2019
Przerwa w relacjch nie miała przełożenia na nasze zajęcia - udało się nam zakończyć pierwszą część ciągu. Przechodząc do kolejnych ruchów, mogliśmy sądzić,  że wiemy czego sie spodziewać, jednak natrafiliśmy na "Odepchnięcia małp" - ruchy, w których poruszamy się do tyłu.
09-12-2018
Ostatnie zajęcia poświęciliśmy głównie na ćwiczenie omiatań kolan. Ruch ten wykonywaliśmy nieprzerwanie, po całej długości sali. W tym czasie pracowaliśmy nad przechodzenie z ciężarem z nogi na nogę,  podnoszeniem się i siadaniem, z rękoma tworzącymi charakterystyczną "ramę".
02-12-2018
Rozciąganie w toryu - zatrzymaliśmy się nad tą kwestią na dłużej. Temat ten wracać będzie często, ponieważ dotyczy kwestii, zwłaszcza w grupie początkującej, kluczowej. W ciągu, starając się rozciągać, łatwiej nam podnieść się całkowicie z postawy toryu. W odniesieniu do ruchów jest to szczególnie pomocne kiedy musimy wykonać półkrok.
15-11-2018
W ostatnim czasie do ćwiczenia toryu dołożyliśmy pracę dłoni - pchanie przy otwartej Gębie Tygrysa. Poczyniliśmy duży postęp w ruchach: od Prostego Bata, przez Wstać i Podnieś Ręce i Bociana Rozkładającego Skrzydła, doszliśmy do pierwszego Omiecenia Kolana. Przed nami liczne powtórzenia.
04-11-2018
Wykonaliśmy dużo powtórzeń donyu i troyu. Ćwiczenia choć wydawać się mogą monotonne, jak się przekonaliśmy, są niezbędne w sekwencji "Złapać ptaka za ogon". Udało nam się zakończyć ten ruch i wykonać obrót, przechodzący w "Prosty bat". Przed nami nauka charkterystycznego układu rąk tej pozycji.
28-10-2018
W trakcie ostatnich zajęć skupialismy się nad utrzymywaniem równowagi w donyu i toryu. Następnie staraliśmy się wykorzystać te ćwiczenia, by postawić pierwsze kroki w ciągu. Przez stabiline podnoszenie się i siadanie doszliśmy do początkowej fazy "Złapać ptaka za ogon".
21-10-2018
Relacja z pierwszych dwóch zajęć wtorkowej grupy początkującej: Za nami pierwsze spotkanie z ćwiczeniami podstawowymi. Dużo czasu spędziliśmy przy donyu, starając się poruszyć nasze kręgosłupy. Podczas ostatnich zajęć poznaliśmy toryu - staraliśmy odtworzyć ruch donyu na jednej nodze w danym momencie. Przeanalizowaliśmy także ruch obrotowy przedramienia. Do tej pory omówialiśmy "Rozpoczęcie" i jesteśmy gotowi, by na następnych zajęciach uczyć się "Złapać ptaka za ogon na lewo".
06-08-2018
W ostatnią niedzielę spotkalismy się w parku Źródliska, mielismy okazję wykonać ciąg, ćwiczenia rozgrzewkowe i Rozczesywanie Grzywy Dzikiego Konia. Następne okazje na wspólne ćwiczenia: każda niedziela do końca sierpnia, godzina 15.